معمولا بیماران هرعلامتی در ارتباط با مشکلات مقعدی و ناحیه اطراف آن را از قبیل خارش ، توده ، درد ، تورم ، خونریزی و بیرون زدگی را هموروئید گویند و در مطب پزشکان هر کدام از این علائم میتواند علت هر بیماری دیگری به جز هموروئید باشد. درمان امری تخصصی است، لطفا پزشک خود نباشید،آرامش شما نتیجه مشاوره امروز شما با خانم دکتر متخصص است .

بواسیر چیست؟

بسیاری از بیماران توده و تورم و بیرون زدگی و خونریزی ناحیه مقعدی را هموروئید می گویند.که معمولا با علامت خونریزی و گاهی با درد و حتی با خارش مقعدی مراجعه می نمایند. بعضی از علائم سرطان های رکتوم و مخرج مشابه با علائم بواسیر می باشد که دیر مراجعه کردن بیمار منجر به عوارض جبران ناپذیری می گردد.

بیشتر بخوانید
درمان غیرجراحی بواسیر یا هموروئید

یکی از مشکلات شایع خانم ها ، هموروئید (بواسیر) یا ضایعات ناحیه پرینه و اطراف مقعدی است و خجالت و شرم و حتی ترس از درمان جراحی موجب دیر مراجعه کردن بیمار میشود.لیزر یا اشعه درمانی با فتوکواگولاسیون مادون قرمز(IRC) جزو محبوب ترین و پرطرفدارترین روش سرپایی Office Baseدرمان در اروپا و آمریکا می باشد.

بیشتر بخوانید
یبوست چیست؟

یبوست علل متعددی دارد.اگر میزان آب مدفوع کمتر از 60% باشد فرد دچار یبوست می باشد. یعنی دفع مدفوع به صورت تکه تکه خشک ، گرد یا باریک است.معمولا مبتلایان از احساس عدم دفع و تخلیه کامل و نفخ شکایت دارند. درحالت طبیعی بین اعصاب معده و اعصاب روده ها ارتباطی وجود دارد که با وارد شدن غذا به معده پیام عصبی به روده بزرگ منتقل شده و موجب انقباض روده بزرگ و شل شدن دریچه های خروجی مقعد و دفع مدفوع می شود که در افراد مبتلا به یبوست این واکنش کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید
علائم فیشر یا شقاق

درد و سوزش همراه با خونریزی یا بدون خونریزی در بیماران دچار فیشر دیده می شود.درمان بوتاکس با رفع انقباض و اسپاسم اسفنکتر مقعدی موجب بهبود خونرسانی ناحیه و ترمیم زخم فیشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
توده های کناری مخرج و ناحیه پرینه

انواع توده های کناری :شامل انواع :هموروئید خارجی ،توده های گوشتی sentinel pile، زگیل های تناسلی و اطراف مقعدی، فیبروم ها ، انواع زائده های گوناگون و پوستی skin tag میباشد.درمان توده های کناری :این توده ها را میتوان براحتی وبدون بیهوشی وکاملا سرپایی توسط لیزرو یا کرایو درمان نمود.

بیشتر بخوانید